Metoda komunikatywna MASTER

Metoda komunikatywna MASTER, jaką stosujemy w PRIME ENGLISH SCHOOL opiera się na Metodzie Callana, którą znacznie zmodyfikowaliśmy, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu. Ucząc Metodą Callana od wielu lat, doszliśmy do wniosku że sprawdza się ona świetnie pod względem szybkiego opanowania języka mówionego, pokonania stresu oraz nieśmiałości. Jednak dostrzegając zalety tej metody, uważamy że nie jest ona metodą perfekcyjną i wymaga uzupełnienia. Aspekt gramatyczny w metodzie Callana jest potraktowany dość powierzchownie, co wydaje się zrozumiałe w przypadku metody ukierunkowanej na komunikatywność studentów. Jednakże studenci, których celem jest również zdobywanie międzynarodowych certyfikatów, muszą posługiwać się gramatyką w stopniu bardzo dobrym.

Biorąc pod uwagę powyższe, zdecydowaliśmy się stworzyć metodę idealną. Wraz z naszymi native speakerami starannie opracowaliśmy kurs metodą bezpośrednią (która kładzie nacisk na komunikację) do której następnie dołożyliśmy istotne elementy ćwiczące zagadnienia gramatyczne, tworząc doskonałą hybrydę metody bezpośredniej (Direct Method) z metodą tradycyjną. Kurs został opracowany w taki sposób, by obie metody ściśle ze sobą współpracowały i nawzajem uzupełniały.

W pracy z naszymi uczniami wykorzystujemy także tablice interaktywne, dzięki którym nauka języka staje się magiczna i przenosi w zupełnie inny wymiar oraz rejony odległe od tradycyjnego stylu nauczania. Materiały multimedialne, autentyczne nagrania, realne scenki w sklepie, restauracji, czy na lotnisku, pomagają uczniom opanować praktyczną umiejętność posługiwania się językiem obcym, oraz zrozumieć kulturę Wielkiej Brytanii.

Zaufali nam